آیا اپلیکیشن های سلامت روان برای ما مفید هستند؟ - اوه | آوای زندگی

داغ‌ترین‌ها

کلاژن راز جوان سازی پوست

۱۵ , شهریور , ۱۳۹۷

 کلاژن راز جوان سازی پوست : برای همه ما راحت تر است که با استفاده از کرم ها و لوسیون ها به پوشاندن آسیب های پوست و مو و ناخن خود بپردازیم؛ حال آنکه بسیاری از این مشکلات ممکن است دلایلی درونی داشته باشند و برای اینکه کاملاً از شر آنها خلاص...

۶ غذای مفید برای داشتن ناخن های سالم

۱۱ , تیر , ۱۳۹۶

آیا می دانستید میان ناخن ها و استخوان های شما ارتباط وجود دارد؟ باور کنید یا نه این دو ارتباطی قوی دارند و در واقع ناخن های شما نشان دهنده وضعیت سلامتی استخوان های شما است. غذای خوب نقش مهمی در تقویت ناخن و استخوان های شما دارد و به همین دلیل ما در...

۹ ماده غذایی اصلی برای موهای سالم

۴ , تیر , ۱۳۹۶

درست مانند پوست، وضعیت موهای شما نشان دهنده وضعیت سلامتی شماست. سلول هایی که ساقه مو را تشکیل می دهد نیازمند تعدادی مواد غذایی اصلیست. رژیم غذایی کاملی از این ویتامین ها و مواد معدنی را رعایت کنید تا به موهای خود مواد غذایی لازم جهت براق، درخشان و قوی شدن را...


با مجله اوه
در شبکه‌های دیگر ما
همراه باشید

مجله اوه / سلامتی

۱۳ , آبان , ۱۳۹۷

آیا اپلیکیشن های سلامت روان برای ما مفید هستند؟

امروزه اپلیکیشن های زیادی در حوزه سلامت روان در اپ استورها موجود است. برنامه هایی که ادعا دارند به ما کمک می کنند تا حال بهتری داشته باشیم. اما ما چقدر باید به این برنامه ها تکیه داشته باشیم و با استفاده از آنها با کشمکش های روانی خود مواجه شویم.

بر طبق تحقیقات جدید انجام شده توسط دانشگاه سیدنی استرالیا، ممکن است مشکلات بزرگی دراین برنامه ها و تشخیص درست کاربران وجود داشته باشد.

تحقیقی هم که اخیرا توسط آکادمی پزشکان خانواده آمریکایی منتشر شده است که شامل تحلیل محتوای کیفی 61 برنامه بهداشت روان در سراسر ایالات متحده، کانادا، انگلستان و استرالیا بوده است.

محققان تجزیه و تحلیل، تفسیری را برای شناسایی مضامین کلیدی در برنامه های مختلف انجام دادند و دو مشکل اصلی را در برنامه های سلامت روان شناسایی کردند:
  • شناسایی افرادی که مشکلات سلامتی روانی دارند
  • نحوه مدیریت این مشکل

محققان زمانی که دریافتند این اپ ها چگونه مشکلات کاربران را تشخیص می دهند، متوجه اشکالات این برنامه ها شدند. آنها می گویند " توضیحات درباره سلامت روان متمرکز بر پاسخ های غیر طبیعی به محرک های خفیف است؛ و این برنامه ها تمایل داشتند حالت های ذهنی طبیعی را غیرعادی قلمداد کنند." محققین همچنین دریافتند که برنامه های "ارتقاء مسئولیت شخصی" برای بهبود سلامت روان هستند.

بدیهی است که در حوزه سلامت روان تکیه بر تکنولوژی به تنهایی محدودیت هایی خواهد داشت. اگر فردی در مورد وضعیت روانی خود نگران است مشاوره با یک روان درمانگر انتخاب بهتری است. مرحله قبل از آن مشاوره های آنلاین است و اپلیکیشن ها هم که همیشه در دسترس هستند؛ به هر حال هر کمکی به خود، می تواند مفید باشد.

در حال حاضر به توجه به محبوبیت فوق العاده برنامه های بهداشت روانی، پزشکان به بیماران تاکید می کنند کمک به خودشان با استفاده از این برنامه ها تنها یکی از جنبه های حمایت از سلامت روانی است.این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *