تفاوت مایع ظرفشویی مخصوص دست و شوینده های ماشین های ظرفشویی - اوه | آوای زندگی

داغ‌ترین‌ها

۲۱ عامل اصلی ریزش مو و درمان آن (قسمت اول)

۱۴ , آذر , ۱۳۹۷

دلیل ریزش مو چیست؟ این واقعیت که آقایان از ریزش مو بیشتری نسبت به بانوان رنج می‌برند قابل انکار نیست چرا که مردان پیش‌زمینه بیشتری نسبت به خانم‌ها دارند. اما مواردی مانند نازکی تارهای مو و ریزش مو در بین زنان نیز شایع است و همین مسئله باعث تضعیف روحیه آن‌ها می‌شود. این معضل...

کلاژن راز جوان سازی پوست

۱۵ , شهریور , ۱۳۹۷

 کلاژن راز جوان سازی پوست : برای همه ما راحت تر است که با استفاده از کرم ها و لوسیون ها به پوشاندن آسیب های پوست و مو و ناخن خود بپردازیم؛ حال آنکه بسیاری از این مشکلات ممکن است دلایلی درونی داشته باشند و برای اینکه کاملاً از شر آنها خلاص...

۶ غذای مفید برای داشتن ناخن های سالم

۱۱ , تیر , ۱۳۹۶

آیا می دانستید میان ناخن ها و استخوان های شما ارتباط وجود دارد؟ باور کنید یا نه این دو ارتباطی قوی دارند و در واقع ناخن های شما نشان دهنده وضعیت سلامتی استخوان های شما است. غذای خوب نقش مهمی در تقویت ناخن و استخوان های شما دارد و به همین دلیل ما در...

۹ ماده غذایی اصلی برای موهای سالم

۴ , تیر , ۱۳۹۶

درست مانند پوست، وضعیت موهای شما نشان دهنده وضعیت سلامتی شماست. سلول هایی که ساقه مو را تشکیل می دهد نیازمند تعدادی مواد غذایی اصلیست. رژیم غذایی کاملی از این ویتامین ها و مواد معدنی را رعایت کنید تا به موهای خود مواد غذایی لازم جهت براق، درخشان و قوی شدن را...


با مجله اوه
در شبکه‌های دیگر ما
همراه باشید

مجله اوه / مواد تشکیل دهنده

۲۶ , تیر , ۱۳۹۷

تفاوت مایع ظرفشویی مخصوص دست و شوینده های ماشین های ظرفشویی

شوینده های ماشین ظرفشویی کف کمتری دارند!

اگر تا به حال فقط یکبار مایع ظرفشویی را اشتباهاً به جای شوینده های ماشین ظرفشویی به کار برده باشید، قطعاً به سادگی به تفاوت آنها پی برده اید. شوینده های مورد استفاده در ماشین های ظرفشویی کف کمتری برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه دارند. فقط چند قطره مایع ظرفشویی می تواند مقدار زیادی کف تولید کند که برای شستشوی ظرف ها با دست بسیار مناسب است ولی اگر در ماشین ظرفشویی ریخته شود، کف آشپزخانه هم  پر از کف خواهد شد.

درصورتی که اشتباهاً مایع ظرفشویی را در ماشین ظرفشویی ریختید، لازم است برای پاک کردن ماشین ظرفشویی ابتدا آن را تخلیه و خشک کنید، سپس نصف استکان سرکه و مقداری نمک در ماشین بریزید و آن را روشن کنید تا  آثار مایع ظرفشویی کاملاً از بین برود.

اگر ناچار به استفاده از مایع ظرفشویی معمولی در ماشین ظرفشویی شدید، اولاً مقدار بسیار کمی استفاده کنید ثانیاً حتماً از برنامه دوبار شستشو  و آبکشی استفاده کنید تا ظروف کاملاً پاک شوند.

مراقب ظروف قیمتی خود باشید

بعضی از انواع شوینده های ماشین های ظرفشویی می توانند به نقره، ظروف کریستال، ظرف هایی که روی آنها ورقه طلا کار شده و ظرف های ساخته شده از برنز، برنج، چدن و الیاف گیاهی، آسیب برسانند. در این صورت بهترین کار این است که این ظروف با آب ولرم و مایع ظرفشویی مخصوص شستشو با دست شسته شود.

هیچ گاه نباید از شوینده های مخصوص ماشین برای شستن ظرف ها با دست استفاده کرد. بعضی از این شوینده ها می توانند در افرادی که پوست حساس دارند، باعث التهاب پوست و ایجاد اگزما شوند.

هر شوینده ماشین ظرفشویی برای یک نوع شستشو به کار می رود

شما نه تنها باید تفاوت مایع ظرفشویی و شوینده های مخصوص ماشین ظرفشویی را بدانید بلکه باید تفاوت شوینده های مختلف ماشین را هم بدانید. پیش از استفاده از هر نوع شوینده ماشین ظرفشویی باید به فرمولاسیون آن دقت کنید. هر شوینده برای یک نوع شستشو به کار می رود که با توجه به توضیحات روی بسته بندی می توانید بهترین نوع شوینده را مناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

منبع

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *