آیا کوتاه کردن مرتب مو موجب رشد سریع تر مو می شود؟ - اوه | آوای زندگی

داغ‌ترین‌ها

کلاژن راز جوان سازی پوست

۱۵ , شهریور , ۱۳۹۷

 کلاژن راز جوان سازی پوست : برای همه ما راحت تر است که با استفاده از کرم ها و لوسیون ها به پوشاندن آسیب های پوست و مو و ناخن خود بپردازیم؛ حال آنکه بسیاری از این مشکلات ممکن است دلایلی درونی داشته باشند و برای اینکه کاملاً از شر آنها خلاص...

۶ غذای مفید برای داشتن ناخن های سالم

۱۱ , تیر , ۱۳۹۶

آیا می دانستید میان ناخن ها و استخوان های شما ارتباط وجود دارد؟ باور کنید یا نه این دو ارتباطی قوی دارند و در واقع ناخن های شما نشان دهنده وضعیت سلامتی استخوان های شما است. غذای خوب نقش مهمی در تقویت ناخن و استخوان های شما دارد و به همین دلیل ما در...

۹ ماده غذایی اصلی برای موهای سالم

۴ , تیر , ۱۳۹۶

درست مانند پوست، وضعیت موهای شما نشان دهنده وضعیت سلامتی شماست. سلول هایی که ساقه مو را تشکیل می دهد نیازمند تعدادی مواد غذایی اصلیست. رژیم غذایی کاملی از این ویتامین ها و مواد معدنی را رعایت کنید تا به موهای خود مواد غذایی لازم جهت براق، درخشان و قوی شدن را...


با مجله اوه
در شبکه‌های دیگر ما
همراه باشید

مجله اوه / مو

۲۸ , خرداد , ۱۳۹۶

آیا کوتاه کردن مرتب مو موجب رشد سریع تر مو می شود؟

همان طور که خودتان حدس زده اید، کوتاه کردن مو موجب رشد سریعتر آن نمی شود. رشد مو از فولیکول های مو که در پوست سر شما قرار دارد آغاز می شود. نرخ رشد مو تحت تاثیر کوتاه کردن مو، رنگ یا سایر فعالیت های شما قرار ندارد. با این حال اینکه شما چطور با موهای خود رفتار می کنید بر روی پرپشتی و سلامت آن تاثیر دارد.

  • کوتاه کردن مرتب مو و رشد آن

این باور نادرست که کوتاه کردن مرتب مو بر رشدِ مو تاثیر دارد به این دلیل وجود دارد که کوتاه کردن مرتب مو ظاهر موهای شما را بهتر می کند. از بین رفتن موخوره و شکنندگی مو موجب می شود موهای شما پرپشت تر و حتی درخشانتر دیده شود. بنابراین از مزایای کوتاه کردن مرتب مو، از بین بردن موخوره و موهای آسیب دیده است. این امر موجب می شود رشد مو در نظر ما سریعتر شود و همچنین با پیشگیری از شکستن مو باعث می شود موهای ما بلندتر دیده شود.

  • چه عواملی بر رشدِ طبیعی مو تاثیر می گذارد؟

هیچ کدام از محصولات حالت دهنده، شامپوها و یا کوتاه کردن مو بر روی رشدِ مو تاثیر واقعی ندارد. آنچه که بر رشد و ریزش مو موثر است، سلامت فولیکول های مو است. فولیکول مو برای قوی و سالم شدن نیاز به مواد مغذی دارند. متاسفانه زمانی که بدن شما مواد غذایی کافی دریافت نکند، اولین جاهایی که تحت تاثیر قرار می گیرد، بخش های غیر ضروری بدن مانند موها و ناخن ها هستند. به همین دلیل ضروریست یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید و یا از قرص های مکملی که برای حفظ سلامتی مو طراحی شده اند استفده کنید. یک مکمل ویتامین برای خانم ها شامل ویتامین هایی مانند بیوتین و ویتامین ث، مواد معدنی مانند روی و آهن و سایر موادیست که برای فولیکول مو ضروریست.

در واقع، ثابت شده است که مصرف مرتب ترکیب مناسبی از ویتامین ها و مواد معدنی به رشد مو در زنانی که دچار ریزش مو هستند، کمک می کند. در کنار این موارد حتما به پوست سر خود رسیدگی کنید. هرچند که این امر مستقیما موجب رشد مو نمی شود اما تمیز نگه داشتن و تغذیه مناسب آن به کمک شامپوهای لایه بردار و نرم کننده مناسب، محیطی مناسب برای رشدِ موها ایجاد می کند. زمانی که پوست سر شما عاری از چربی، آلودگی و پوسته های مرده باشد، موی شما سالم تر رشد خواهد کرد.

در نتیجه، با وجود اینکه کوتاه کردن مرتب مو موجب رشد بیشتر آن نمی شود اما شما می توانید با تغذیه مناسب و کوتاه کردن مرتب، موهایی سالمتر خواهید داشت. دانستن اینکه مو چگونه رشد می کند و اینکه چه عواملی موجب رشدِ سالم مو می شود می تواند سریع تر شما را به موهایی سالم تر و بلندتر برساند.

9 ماده غذایی اصلی برای موهای سالماین مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *