پنج افسانه نادرست در مورد کچلی - اوه | آوای زندگی

داغ‌ترین‌ها

۲۱ عامل اصلی ریزش مو و درمان آن (قسمت اول)

۱۴ , آذر , ۱۳۹۷

دلیل ریزش مو چیست؟ این واقعیت که آقایان از ریزش مو بیشتری نسبت به بانوان رنج می‌برند قابل انکار نیست چرا که مردان پیش‌زمینه بیشتری نسبت به خانم‌ها دارند. اما مواردی مانند نازکی تارهای مو و ریزش مو در بین زنان نیز شایع است و همین مسئله باعث تضعیف روحیه آن‌ها می‌شود. این معضل...

کلاژن راز جوان سازی پوست

۱۵ , شهریور , ۱۳۹۷

 کلاژن راز جوان سازی پوست : برای همه ما راحت تر است که با استفاده از کرم ها و لوسیون ها به پوشاندن آسیب های پوست و مو و ناخن خود بپردازیم؛ حال آنکه بسیاری از این مشکلات ممکن است دلایلی درونی داشته باشند و برای اینکه کاملاً از شر آنها خلاص...

۶ غذای مفید برای داشتن ناخن های سالم

۱۱ , تیر , ۱۳۹۶

آیا می دانستید میان ناخن ها و استخوان های شما ارتباط وجود دارد؟ باور کنید یا نه این دو ارتباطی قوی دارند و در واقع ناخن های شما نشان دهنده وضعیت سلامتی استخوان های شما است. غذای خوب نقش مهمی در تقویت ناخن و استخوان های شما دارد و به همین دلیل ما در...

۹ ماده غذایی اصلی برای موهای سالم

۴ , تیر , ۱۳۹۶

درست مانند پوست، وضعیت موهای شما نشان دهنده وضعیت سلامتی شماست. سلول هایی که ساقه مو را تشکیل می دهد نیازمند تعدادی مواد غذایی اصلیست. رژیم غذایی کاملی از این ویتامین ها و مواد معدنی را رعایت کنید تا به موهای خود مواد غذایی لازم جهت براق، درخشان و قوی شدن را...


با مجله اوه
در شبکه‌های دیگر ما
همراه باشید

مجله اوه / مو

۳۱ , اردیبهشت , ۱۳۹۶

پنج افسانه نادرست در مورد کچلی

با 5 باور نادرست در خصوص کچلی که نباید آن ها را قبول کرد آشنا شوید:

  • 1: تنها مردان کچل می شوند

ریزش مو  به این معنی نیست که مشکلی برای یکی از کروموزوم های ایکس شما به وجود آمده است. ریزش موی زنان نیز بسیار شایع است. در حقیقت 40 درصد زنان در برهه ای از زندگی خود دچار ریزش مو می شوند.

  •  2: شستن بیش از حد مو باعث کچلی می شود

بار دیگر که کسی به شما نصیحت کرد که موهای خود را زیاد نشویید با خیال راحت به آنها نه بگویید. صحیح است که شستن موها بیش از 3 بار در هفته کمی زیاد از حد است اما باعث ریزش مو نمی شود.

  •  3: شانه زدن برابر است با کچلی

شانه زدن مو باعث کچلی شما نمی شود. مگر اینکه شما با شانه موهای خود را از پوست سرتان بکشید بیرون! با این حال شانه زدن مو زمانی که خیس است یکی از کارهایی است که باید به شدت از آن دوری کنید چرا که موجب شکستن تار مو می شود.

روش صحیح برس کشیدن موی سر

  •  4: رنگ کردن و استفاده از مواد مراقبت از مو منجر به ریزش مو می شود.

تا زمانی که با موهای خود به درستی رفتار کنید و از این مواد بیش از حد استفاده نکنید، مشکلی وجود ندارد. با این حال برخی از این مواد هستند که در عوارض جانبی خود ریزش مو را نیز بیان کرده اند، بنابراین همیشه قبل از استفاده از این مواد در مورد آن تحقیق کنید.

  • 5: تراشیدن موها مشکل را حل می کند

اگر دوست دارید می توانید موهایتان را بتراشید اما اگر انتظار دارید موهایتان بعد از درآمدن کلفت شده باشند، ناامید خواهید شد.

هرچند که کارهای کوچک تاثیر دارند، اما ریزش مو معمولا نتیجه مشکلات بزرگتری هستند که باید با مراجعه به پزشک مشکلات را شناسایی کنید.

داشتن پوست و مویی سالم با نوشیدن آباین مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *