شامپو و ترکیبات آن را بهتر بشناسیم - اوه | آوای زندگی

داغ‌ترین‌ها

کلاژن راز جوان سازی پوست

۱۵ , شهریور , ۱۳۹۷

 کلاژن راز جوان سازی پوست : برای همه ما راحت تر است که با استفاده از کرم ها و لوسیون ها به پوشاندن آسیب های پوست و مو و ناخن خود بپردازیم؛ حال آنکه بسیاری از این مشکلات ممکن است دلایلی درونی داشته باشند و برای اینکه کاملاً از شر آنها خلاص...

۶ غذای مفید برای داشتن ناخن های سالم

۱۱ , تیر , ۱۳۹۶

آیا می دانستید میان ناخن ها و استخوان های شما ارتباط وجود دارد؟ باور کنید یا نه این دو ارتباطی قوی دارند و در واقع ناخن های شما نشان دهنده وضعیت سلامتی استخوان های شما است. غذای خوب نقش مهمی در تقویت ناخن و استخوان های شما دارد و به همین دلیل ما در...

۹ ماده غذایی اصلی برای موهای سالم

۴ , تیر , ۱۳۹۶

درست مانند پوست، وضعیت موهای شما نشان دهنده وضعیت سلامتی شماست. سلول هایی که ساقه مو را تشکیل می دهد نیازمند تعدادی مواد غذایی اصلیست. رژیم غذایی کاملی از این ویتامین ها و مواد معدنی را رعایت کنید تا به موهای خود مواد غذایی لازم جهت براق، درخشان و قوی شدن را...


با مجله اوه
در شبکه‌های دیگر ما
همراه باشید

مجله اوه / مو

۲۸ , دی , ۱۳۹۵

شامپو و ترکیبات آن را بهتر بشناسیم

شامپو حاوی چه ترکیباتی است؟

شما به سختي مي توانيد حدس بزنيد که اين مايع غليظ معطر که به کف دستتان مي ريزيد حاوي چه ترکيباتي است. شامپو ها بايستي در انواع مختلفشان براي موهاي معمولي، چرب و نازك و كم حجم، خشك و كدر، رنگ شده، هاي لايت، دكلره و غيره استفاده شوند.

محصولات مراقبت از مو تنها در 100 سال اخير توسعه پيدا کرده است. قبل از آن صابون، پاک کننده اصلي مو و پوست بدن بود. صابون ها به خصوص در آب سخت خوب کف نمي کردند و كف آن ها شكل ظاهري خوشايندي نداشت. در عين حال بر روي مو رسوب مي کرد به همين دليل ظاهر مو کدر و تيره بنظر مي رسيد. همچنین انتقال آلودگي را از شخصي به شخص ديگر به همراه داشت.

ترکیب سورفکتانت

در شامپو به جاي صابون ترکیباتی به نام سورفكتانت وجود دارد. این ترکیب ديگر مشكل كف ضعيف صابون در آب سخت و كدر کردن مو پس از استفاده را ندارد. موها پس از شستشو براق، حجيم و با نرم كننده ها شانه پذير مي شوند. اين محصولات به گونه اي فرموله مي شوند كه حداقل براي دو سال در ظرف خود با كيفيت اوليه و سالم باقي مانده و در حين استفاده نيز با پوست و موي انسان كاملا سازگار باشند.

در آزمايشگاه تست هايي بر روي ترس هاي بريده شده موي انسان انجام مي شود. تحت اين تست ها، موها شامپو شده سپس آبكشي مي شوند و يك يا چند تكنسين با تجربه در مورد ميزان گره خوردن و شانه پذيري و ... موها قضاوت مي كنند و اين تنها شروع قضيه است، پس از آن با استفاده از سيستم هاي دستگاهي، كارآيي محصولات مختلف بررسي مي شوند. در نهايت تست هايي در سالن آرايشگاه ها بر روي موي واقعي انسان ها انجام شده و توسط متخصص و مصرف كننده تواماً بررسي خواهد شد.

افزایش شستشو

اغلب مردم، امروزه موهاي خود را بيش از قديم مي شويند به همين دليل سيستم پاك كننده هاي ملايم بيش از بيش توسعه پيدا كرده است. به همين ترتيب نرم كننده ها هم در انواع مختلف مطابق با نياز مصرف كننده ها توسعه يافته و تقسيم بندي مي شوند.

چه میزان شامپو برای شستشو کافی است؟این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *